x

Zadzwoń:

+48 603 699 114

Markizy

Ogródek, wystawa sklepowa, taras – markizy przydadzą się wszędzie

Markizy maja bardzo szerokie zastosowanie - mogą osłonić praktycznie każde miejsce i sprawić, że spędzanie w nim czasu będzie komfortowe i bezpieczne. W czasie upałów przydają się praktycznie wszędzie, a ich poszczególne typy są wskazywane jako najlepsze rozwiązania na tarasach, w ogródkach, nad witrynami sklepowymi oraz jako elementy urządzenia placówek gastronomicznych z miejscami na wolnym powietrzu.

Oferowane przez nas markizy opierają się na konstrukcjach najwyższej jakości - składają się ze stabilnego aluminiowego szkieletu, który doskonale napina wytrzymałą tkaninę. Z uwagi na bogaty wybór wzorów i kolorów poszycia markiza balkonowa może stać się także oryginalnym elementem dekoracyjnym. Kaseta natomiast ma za zadanie całkowicie chronić tkaninę przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych, gdy markiza pozostaje złożona. To oczywiście tylko ogólny opis, jeśli chodzi o szczegóły to dotyczą one poszczególnych typów markiz ponieważ tak uniwersalna osłona występuje w różnych odmianach. Jakich?

Jeden rodzaj – wszechstronne zastosowania

Dużą popularnością na rynku cieszą się klasyczne markizy balkonowe, czyli markiza w kasecie, albo markiza balkonowa poręczowa. Są szeroko wykorzystywane jako osłony przed upałami i opadami atmosferycznymi, znajdują zastosowanie nie tylko na balkonach, lecz także tarasach i werandach oraz we wnękach okiennych i przy osłanianiu witryn sklepowych. Do atutów markiz balkonowych należy łatwy montaż i niezwykle prosta obsługa (za pomocą silnika elektrycznego, albo korby).

Dzięki możliwości ustawienia kąta nachylenia markizy mogą stanowić swoistą barierę przed ciekawskimi spojrzeniami i tym samym nadać miejscu kameralnego, prywatnego charakteru. Markizy balkonowe są jednym z najchętniej wybieranych typów markiz. Jak wspomnieliśmy wyżej, znajdują zastosowanie jako osłony tarasów, najczęściej jednak są to małe i średnie płaszczyzny, a także tarasy w przypadku których zadaszenie jest stosowane w jednej tylko części. W przypadku większych tarasów wymagających całościowego osłonięcia przed słońcem, wiatrem, albo deszczem stosuje się markizy tarasowe. Z tego rozwiązania korzystają także ogródki gastronomiczne, dodatkową korzyścią jest tu wzbogacenie wizerunku danego miejsca przy pomocy żywych barw i oryginalnych wzorów jakie mogą znaleźć się na tkaninach markizy. Konstrukcja markizy harmonizuje z każdą elewacją i uzupełnia jej prezentację. Jej sednem jest aluminiowy, lub stalowy szkielet napinający równomiernie materiał, całość jest stabilna i wytrzymała. Markizy montuje się poprzez mocowanie do ścian, krokwi i sufitów.

Markizy ozdobne, praktyczne, funkcjonalne

Do innych funkcjonalnych rozwiązań należą markizy do okien dachowych. Przypominają one swoim wyglądem rolety ale są dużo skuteczniejsze tak od rolet, jak i nawet od żaluzji. Chronią nie tylko przed nadmiernym światłem słonecznym lecz i przed nagrzewaniem się pomieszczeń. Specjalna konstrukcja markizy do okien dachowych pozwala odbijać promienie słoneczne bez zaciemniania szyby i bez utrudniania widoczności z okna. Dziedzina markiz jak widać jest bardzo szeroka ale temat byłby niepełny gdybyśmy nie wspomnieli komercyjnym wykorzystaniu markiz, które wiąże się z najpopularniejszym typem montowanym nad wejściami do bram, urzędów, sklepów, lokali gastronomicznych i usługowych. Mamy tu na myśli markizy koszowe. Ich szkielet najczęściej wykonany jest z aluminium, poszycie zaś z tkaniny albo folii PCV. Ochrona przed słońcem i opadami to tylko część zastosowania, ważną rolę w przypadku markizy koszowej pełni funkcja ozdobna (konstrukcja może mieć bardzo oryginalny kształt) oraz reklamowa – na powierzchni markizy można nadrukować dowolną grafikę.

Markizy na każdą potrzebę – najlepsze materiały

Bez względu na typ markizy, wykorzystywane w nich tkaniny powstają na bazie wysokogatunkowych materiałów, które producenci stale poddają testom by spełniały oczekiwania nabywców. Tkaniny akrylowe są zabezpieczone impregnatem co zwiększa odporność na zabrudzenia i krople deszczu, dlatego jeśli są odpowiednio użytkowane, pozostają odporne na opady o przeciętnej intensywności. Jednak kąt pochyłu tkaniny markizowej musi być odpowiedni by krople deszczu mogły spływać po tkaninie - zaleganie wody na powierzchni markizy może doprowadzić do przeciążenia mocowań oraz deformacji zarówno materiału, jak i szkieletu.

Obok sprzedaży, montażu i serwisu markiz oferujemy również usługi konserwacyjne. Ze względu na miejsca gdzie są montowane, markizy są narażone na oddziaływanie czynników pogodowych i na zabrudzenia. By zachować efektowny wygląd, markiza musi być odpowiednio pielęgnowana, a poszycie – czyszczone. Usuwanie zabrudzeń z markizy najlepiej powierzyć środkom renomowanych marek, dedykowanym właśnie poszyciu markiz i parasoli, biodegradowalnym i ekologicznym. Samo poszycie wymaga przy tym okresowego przeprowadzenia zabiegu impregnacji, a po upływie odpowiedniej ilości czasu - wymiany.

Markizy przydadzą się wszędzie

Skontaktuj się z nami

FORTE SZCZECIN

Krzysztof Święcki

Formularz kontaktowy: