x

Zadzwoń:

+48 603 699 114

Plisy – ponad 300 tkanin do wyboru

Plisy w oknach

Plisy, rolety plisowane, żaluzje plisowane – takie właśnie nazwy określają praktyczną ozdobę okienną pozwalającą na kontrolę nasłonecznienia i ochronę prywatności. Dzięki bogatemu wyborowi wzorów i kolorów tkanin są elementem dekoracyjnym branym pod uwagę przez każdego dekoratora i architekta wnętrz – nic dziwnego, odpowiednio dobrane plisy nadają wnękom okiennym niepowtarzalnego charakteru i lekkości, zaś pomieszczenia do których zostaną wybrane zyskują nutę unikatowej świeżości.

W poglądzie ogólnym plisy okienne składają się z trwałych profili aluminiowych w których osadzona jest tkanina pokryta zapobiegającą gromadzeniu kurzu warstwą antystatyczną. Wśród zalet plis – obok efektownego i stylowego uzupełnienia wyglądu każdego wnętrza – wymienia się przede wszystkim możliwość montażu w oknach o różnych, niestandardowych nawet kształtach.

Plisy okienne – zalety nie do przecenienia

Kolejnym autem tego rozwiązania jest możliwość zaciemnienia dowolnego fragmentu okna, a to za sprawą możliwości przesuwania tkaniny tak od dołu, jak i od góry – istnieje też możliwość montażu poprzecznego i przesuwu między bocznymi krawędziami okna. Dzięki temu – na przykład w sytuacji, w której z jednego pomieszczenia korzystają dwie osoby – można przysłonić tylko część okna i w ten sposób jedna osoba może pracować przy komputerze bez refleksów światła na monitorze, druga zaś czytać książkę. Co równie ważne – plisy są łatwe w pielęgnacji, ponieważ wystarczy przepłukanie ich w wodzie z odrobiną jakiegoś delikatnego detergentu, do zalet zalicza się też prostotę sterowania. Nic dziwnego, że plisy regularnie opatruje się mianem najbardziej funkcjonalnej ochrony okiennej.

Plisy okienne – typy

Oferowane przez nas plisy dzieli się na dwie kategorie - bezinwazyjne oraz inwazyjnie. Dla obu typów w inny sposób mierzy się okna – wynika to z różnic w montażu, a mianowicie:

  • Plisy bezinwazyjne montowane są na ramie okna przy pomocy zaczepów albo taśmy. Zaczepy zawieszane na ramie okiennej mają zastosowanie w przypadku okien, które się otwierają, z kolei taśma przeznaczona jest dla okien nie otwieranych.
  • Montaż plis inwazyjnych przeprowadza się w ramie okna przy pomocy małych śrubek wwiercanych w listwę przy szybową.

Oba rodzaje montażu są proste do zdemontowania w celu umycia okna lub odświeżenia tkaniny. Nasza oferta przewiduje nie tylko sprzedaż plis okiennych – podobnie jak w przypadku wszystkich produktów z naszego asortymentu zajmujemy się również montażem i serwisem.

Plisy okienne – wymiary

Osobom, które będą montować plisy samodzielnie przypominamy, że:

  • W przypadku plis bezinwazyjnych wymiary należy podawać zawsze w milimetrach (mm). Szerokość, to odległość pomiędzy zewnętrznymi krawędziami ramki wokół szyby. W gotowym produkcie jest to szerokość tkaniny. Wysokość, to długość skrzydła okiennego, na którym w gotowym produkcie to długość sznurków wraz z zaczepami oraz tkaniną zachodzącą na szybę i listwę przy szybową.
  • Jeśli chodzi o plisy inwazyjne wymiary również podajemy w milimetrach (mm), gdzie szerokość, to szerokość światła szyby, a wysokość, to wysokość światła szyby. W gotowym produkcie jest to szerokość i wysokość tkaniny.

Główną zaletą plisy bezinwazyjnej jest łatwość montażu. Plisę można potem bezproblemowo zdjąć gdy trzeba umyć okno, lub odświeżyć tkaninę . Do zdjęcia plisy należy lekko poluzować sznurki, a przy następnym założeniu ponownie podregulować ich napięcie. W kwestii plis okiennych inwazyjnych głównym atutem jest gwarantowana solidność i niezawodność w użytkowaniu przez wiele lat.

Najlepiej sprawdzają się najprostsze rozwiązania

Osłony przeciwsłoneczna – i przeciw-spojrzeniowa – którą stanowi plisa ma formę tkaniny złożonej w harmonijkę umieszczoną na profilu. Nasza oferta to przede wszystkim szeroka paleta barw i tkaniny o różnych właściwościach - od najprostszych zapewniających prywatność poprzez termoizolacyjne po zaciemniające w 100 procentach. Nie jest oczywiście prawdą, że plisy okienne dobrze się komponują wyłącznie ze współczesnym, minimalistycznym trendem w projektowaniu wnętrz. Dzięki nim można efektownie wzbogacić design każdego pomieszczenia, a także dopasować kolor do wnętrza by optycznie je powiększyć.

Plisy – ponad 300 tkanin do wyboru

Skontaktuj się z nami

FORTE SZCZECIN

Krzysztof Święcki

Formularz kontaktowy: