x

Zadzwoń:

+48 603 699 114

Żaluzje fasadowe

Chcesz zmienić design budynku – postaw na żaluzje fasadowe

Nowoczesność i elegancja w dziedzinie osłon okiennych to mocowane na zewnątrz budynków żaluzje fasadowe. Dzięki prostej i niezwykle lekkiej budowie są doskonałym rozwiązaniem dla obiektów z dużymi przeszkleniami, lecz ich zastosowanie jest o wiele szersze.

Ochrona wnętrz przed nasłonecznieniem i nagrzewaniem, zmniejszenie poziomu przenikającego do wnętrz hałasu i poprawa wyglądu elewacji to atuty żaluzji fasadowych. Przy zastosowaniu na dużych powierzchniach przeszkleń działają jak izolatory zapewniające prawidłowy rozkład temperatur w osłanianych przestrzeniach, zdejmują też w upalne dni znaczny procent obciążenia z klimatyzacji. Jeśli chodzi o szczegóły wygląda to tak, że między powierzchnią żaluzji fasadowych a szybą osłanianego przezeń okna wytwarza się bariera termiczna w postaci masy powietrza spowalniającej wymianę ciepła. Przy temperaturze zewnętrznej 35°C dzięki obecności żaluzji fasadowych można obniżyć temperaturę wewnątrz budynku do 10°C. Nic dziwnego że jako rozwiązanie w dziedzinie ochrony przed słońcem i hałasem zdobyły rynek jako popularne żaluzje. Dodatkowo cenione są jako element dodający budynkom wrażenia lekkości.

Żaluzje fasadowe – różnice w budowie i wykorzystaniu

Do głównych elementów żaluzji fasadowych należą poziome lamele z aluminium, w zależności od typu systemu występują one w różnych kształtach i szerokościach. Różnice dotyczą przekroju poprzecznego – może on mieć kształt liter S,C, lub Z – oraz szerokości (od 65 do 90 mm). Lamele typów „C” i „Z” są wyprofilowane obustronnie co gwarantuje sztywność i stabilność przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Lamele mogą zostać też wyposażone w uszczelki wyciszające, a także pozwalać na całkowite zaciemnianie osłanianych pomieszczeń. Przeciętny ciężar żaluzji fasadowych kształtuje się na poziomie dwóch, lub trzech kilogramów na metr kwadratowy, co nie stanowi istotnego obciążenia dla konstrukcji budynku.

Lamele pokrywają wysokiej jakości lakiery, nadające systemowi odporności na warunki atmosferyczne i wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne – dzięki temu żaluzje nie blakną i nie odkształcają się pod wpływem gorąca, zabezpieczając tym samym prezentację całej fasady budynku. Pozwalają na regulację dopływu światła i ciepła do osłanianego pomieszczenia poprzez zmianę kąta swojego nachylenia. Można również przy ich pomocy zabezpieczyć wnętrze przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz nie uciekając się do całkowitego zasłonięcia okien.

Żaluzje fasadowe - nowoczesne rozwiązania

Komfort codziennego użytkowania żaluzji fasadowych poprawia pełna automatyka sterowania. Dostępne są oczywiście inne metody ich regulacji jednak trzeba powiedzieć o zaletach sterowania w pełni automatycznego, czyli możliwością współpracy z czujnikami pogodowymi oraz sprzężenia żaluzji z systemami inteligentnego domu obecnymi w wielu budynkach. Praca żaluzji może zostać zaprogramowana przez czujniki słoneczne i wiatrowe z szerokiej gamy tych produktów – dzięki nim dynamiczna regulacja dopływu światła do pomieszczeń i zabezpieczenie przed uszkodzeniami wywołanymi przez porywisty wiatr będą się odbywać automatycznie.

Inne przesłony okienne, które oferujemy:

  • Rolety wewnętrzne
  • Rolety tkaninowe
  • Plisy
  • Markizy

Żaluzje fasadowe – wachlarz możliwości

Wśród metod montażu na uwagę zasługuje możliwość umocowania konstrukcji systemu żaluzji fasadowych poprzez zabudowanie skrzynki i prowadnic żaluzji pod zewnętrzną warstwą ocieplenia budynku. W ten sposób jedynym widocznym na tle szyby elementem będą wyłącznie ruchome lamele, które po podciągnięciu ukrywają się pod elewacją obiektu.

Dla idealnego dopasowania żaluzji do systemu ocieplenia danego budynku oferta obejmuje różne rozmiary prowadnic oraz dodatkowe moduły dystansowe. Rozwiązania te pozwalają zapewnić elastyczność projektowania fasady budynku i umożliwić dobór produktu do gotowego projektu obejmującego róznego rodzaju remonty. Zastosowanie systemów podtynkowych żaluzji fasadowych największą popularnością cieszy się w obiektach komercyjnych, funkcjonujących w przestrzeni publicznej i w nowoczesnych domach. Warto dodać, że na systemy żaluzji fasadowych udzielana jest 36-miesięczna gwarancja. Dodatkowym atutem jest bogata paleta kolorów, która każdej inwestycji w system żaluzji fasadowych nada stylu, elegancji i indywidualnego charakteru.

Rolety zewnętrzne, aluminiowe i PCV

Skontaktuj się z nami

FORTE SZCZECIN

Krzysztof Święcki

Formularz kontaktowy: