x

Zadzwoń:

+48 603 699 114

Rolety tkaninowe – ponad 300 tkanin do wyboru

Komfortowe rozwiązanie do każdego rodzaju pomieszczenia

Rolety tkaninowe (w branży używa się także określenia „rolety materiałowe”) są jednym z najchętniej wybieranych typów wewnętrznych osłon okiennych. Oczywiście tylko wówczas, gdy oferta obejmuje materiał dobrej jakości i bezawaryjny osprzęt. Takie rolety komponują się z wnętrzami o różnych nastrojach w sposób harmonijny i gustowny.

Najważniejszą cechą naszej oferty jest rozbudowana gama kolorystyczna, praktycznie najszersza na tle innych typów osłon wewnętrznych. Rozpiętość propozycji pozwala dopasować rolety tkaninowe zarówno do różnej kolorystyki wnętrz, jak i stylu w jakim te wnętrza są utrzymane. Dzięki temu w dziedzinie osłony okien rolety materiałowe stanowią rozwiązanie uniwersalne, cenione za funkcjonalność, estetykę i jakość oraz możliwość dopasowania nie tylko do wyglądu pomieszczeń lecz i ich funkcji. Różnorodność materiałów i ich kolorów pozwala zastosować je praktycznie we wszystkich typach pomieszczeń i uregulować wpływ przestrzeni okiennej na pogląd danego wnętrza. Szczególnie gdy okna są duże roleta pozwala zmniejszyć dominację przestworu i uczynić z okna harmonijne dopełnienie całości wnętrza.

Rolety tkaninowe, czyli skuteczność zacienienia

Jeśli chodzi o funkcjonalność, w pierwszej kolejności bierze się pod uwagę skuteczność z jaką rolety tkaninowe chronią pomieszczenia przed zbytnim nasłonecznieniem. Na ogół nie bierze się pod uwagę prostej arytmetyki wedle której za temperaturę w pomieszczeniach w 80 procentach odpowiadają okna – jeśli się nie zadba o odpowiednie do nich dodatki, właśnie takie jak rolety materiałowe, w pomieszczeniach zapanuje trudny do zniesienia upał. Opuszczając roletę zacieniamy wnętrze, przez co jego przestrzeń przestaje się nagrzewać i zgodnie z prawami fizyki szybko traci temperaturę. W ten sposób nie tylko podnosimy komfort przebywania w domu w upalne dni, ale także chronimy przed zniszczeniem meble, ściany i elementy wystroju wnętrza, które mogłyby być podatne na blaknięcie, albo spowodowane temperaturą odkształcenia.

Funkcjonalność rolet materiałowych to także ochrona przed widokiem z zewnątrz – w tym zakresie rolety tkaninowe są wykorzystywane nie tylko w domach i mieszkaniach, ale także w zlokalizowanych na parterach pomieszczeniach biurowych, hotelowych i służbówkach. Obecność rolet materiałowych zapewnia użytkownikom takich wnętrz swobodę i intymność. Dopływ światła, a w sezonie wiosenno-letnim także temperatury, reguluje się przez podnoszenie i opuszczanie płachty tkaninowej. Dzięki mechanizmowi samohamującemu materiał roletki można zatrzymać w dowolnym miejscu szyby.

Rolety materiałowe – różne typy

W naszej ofercie można znaleźć różne rodzaje materiałów, między innymi:

  • tkaniny jednobarwne i transparentne, częściowo przepuszczające światło,
  • tkaniny wysokogatunkowe, z obu stron pokryte powłoką odbijającą światło, co daje ciekawe efekty wizualne w postaci refleksów świetlnych,
  • tkaniny przyciemniające i podgumowane (100% zaciemnienia), inspirowane naturą z przeplotami nici z traw bambusowych, słomkowych oraz jutowych,
  • tkaniny podgumowane jednobarwne,
  • i wiele, wiele innych...

Rolety tkaninowe, czyli jak podejmować decyzję

Czym warto się kierować podczas wyboru? Materiały, które zacieniają, ale nie zaciemniają wnętrz, będą idealne do gabinetów, kuchni, salonu i wszystkich tych pomieszczeń, w których w ciągu dnia spędza się najwięcej czasu. Na ogół liczy się to, by były osłonięte przed słońcem podczas upałów, ale jednocześnie żeby można było w nich korzystać z naturalnego światła. Dla uzyskania takiego efektu można po prostu wybrać jaśniejsze kolory. Jeśli chodzi o mniejsze wnętrza i niewielkie przestrzenie, również tutaj sprawdzą tkaniny transparentne o jaśniejszych barwach, ponieważ światło i jasne kolory zapobiegną wrażeniu optycznemu pomniejszania pomieszczenia przez roletę. Z kolei rolety materiałowe zaciemniające zdadzą egzamin we wnętrzach, w których się odpoczywa np. sypialniach, pokojach dziecięcych. Całkowite zaciemnienie zapewnia podgumowanie materiału rolet materiałowych zaciemniających. Jeśli jednak takie rozwiązanie nie jest konieczne, można postawić na ciemniejsze kolory – półmrok będzie głębszy, ale w pomieszczeniu nie zapanuje całkowita ciemność, co sprawdzi się np. w pokojach dziecięcych (milusińscy mogą się obawiać całkowitej ciemności).

Rolety tkaninowe – ponad 300 tkanin do wyboru

Skontaktuj się z nami

FORTE SZCZECIN

Krzysztof Święcki

Formularz kontaktowy: