x

Zadzwoń:

+48 603 699 114

Żaluzje – aluminiowe, drewniane, bambusowe

Szeroka gama wzorów i kolorów

Wrażenie, że czegoś brakuje? Może trzeba postawić na żaluzje okienne?

Powszechnie uważa się, że żaluzje to najstarszy i niewątpliwie najpopularniejszy produkt wśród systemów ochrony przed słońcem. Występują w wielu odmianach materiałowych i kolorystycznych – oferujemy szeroką gamę rozwiązań od żaluzji aluminiowych, poprzez żaluzje drewniane i bambusowe po panelowe, tkaninowe i żaluzje fasadowe. Każdy typ wybranych żaluzji jesteśmy w stanie wyposażyć w napęd elektryczny i stosowne doń sterowanie.

Żaluzje okienne to klasyczne rozwiązanie w dziedzinie ochrony pomieszczeń przed słońcem przystosowane do wyzwań związanych z aranżacją wnętrz jak i rozmiarami płaszczyzn okiennych czy głębokością wnęk szybowych do których dostosowujemy szerokość lameli. Popularność tego rozwiązania idzie w parze z bardzo rozbudowaną ofertą – proponujemy Państwu paletę kolorów o ogromnej rozpiętości – od gładkich, poprzez dwustronne po perforowane.

Nie sposób nie wspomnieć

Żaluzje panelowe oferowane są pod różnymi nazwami, między innymi jako „story japońskie” i tzw. „panel track” (w spolszczonej wersji - „panel tracki”) ale wszystkie te określenia oznaczają ten sam efektowny system. Jego podstawą jest aluminiowa prowadnica górna, posiadająca (w zależności od szerokości przesłanianej powierzchni) od dwóch do pięciu torów po której przesuwają się przypinane na taśmę z rzepem panele o szerokości od 40 do 120 cm (przy minimalnej „zakładce” 5 cm).

Panele są wykonane z wybranej tkaniny roletowej całość sterowana jest przy pomocy sznurka, rączki i elektrycznie. Żaluzje panelowe mogą być zsuwane jednostronnie, dwustronnie albo dwustronnie niesymetrycznie.

Organiczny efekt – żaluzje bambusowe i żaluzje drewniane

Warto poświęcić nieco uwagi żaluzjom drewnianym. Są niezwykle gustownym i eleganckim elementem, który podnosi estetykę okien bardziej niż rolety tkaninowe i nadaje każdemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Nasza oferta obejmuje żaluzje z drewna egzotycznego przygotowane na indywidualny wymiar (przy szerokości maksymalnej żaluzji rzędu 300 cm), czyli sprzedaż, montaż i serwis. Jeśli chodzi o ich sterowanie, proponujemy regulację ręczną, bądź elektryczną kierowaną zdalnie przy pomocy pilota. Żaluzje drewniane z naszej oferty mogą zostać wyposażone w linki prowadzenia bocznego, albo dolne zaczepy. Metody montażu obejmują skrzydła okienne i drzwiowe, wnęki okienne oraz mocowanie do ściany lub sufitu.

Oryginalne efekty dekoratorskie

W dziedzinie oryginalnych efektów dekoratorskich proponowanych przez nas wraz z wykończeniem wnętrz, dużą popularnością obok żaluzji drewnianych cieszą się również żaluzje bambusowe. Organiczny akcent który zyskują wnętrza ozdobione tym rodzajem żaluzji jest zawsze niepowtarzalny, ponieważ lamele wykonane z materiału naturalnego subtelnie różnią się między sobą odcieniami słojów i delikatnymi odkształceniami. Dzięki temu nie ma dwóch takich samych kompletów żaluzji bambusowych, toteż ozdabiając nimi identyczne okna, sprawia się iż każde z nich wygląda odmiennie od pozostałych a przy tym niezwykle elegancko. Podobnie jak żaluzje drewniane, żaluzje bambusowe montuje się skrzydłach okiennych oraz drzwiowych, we wnękach okiennych, do ściany, lub sufitu. Sterowanie odbywa się manualnie, albo elektryczne.

Magia materiału – żaluzje panelowe i żaluzje tkaninowe

Kolejnym oryginalnym typem oferowanych żaluzji są żaluzje tkaninowe, czyli połączenie elegancji i delikatności w nietuzinkowej przesłonie okna. Jak wyglądają? Są jedynymi w swoim rodzaju żaluzjami poziomymi o lamelach wykonanych z tkaniny. W krawędziach lameli biegną kanały zawierające pręciki z włókna szklanego nadające każdej takiej wstędze odpowiednią sztywność i odporność na skręcenia pod wpływem podmuchów.

Żaluzje, czyli świetne wrażenie

Żaluzje o drobniejszych lamelach nadają oknom – a co za tym idzie całemu pomieszczeniu – wrażenie delikatności i lekkości. Lamele średnich rozmiarów świetnie komponują się z oknem jako całość i w pełni zasługują na miano uniwersalnych. Z kolei żaluzje o najszerszych lamelach służą izolacji świetlnej – przesłaniają okna w całości.

Jak wygląda ustawianie lameli w oknie? Żaluzjami – i oświetleniem pomieszczenie - sterować można na kilka sposobów, do których należą: łańcuszki, pokrętła, sznurki, lub sterowanie elektryczne.

Zobacz wykonane przez nas prace

Skontaktuj się z nami

FORTE SZCZECIN

Krzysztof Święcki

Formularz kontaktowy: