x

Zadzwoń:

+48 603 699 114

Rolety zewnętrzne, aluminiowe i PCV

Trwałość, solidność, wysoki standard, długa gwarancja – jednym słowem rolety zewnętrzne

Atrakcyjne rozwiązanie – rolety zewnętrzne

Konkurencyjna cenowo propozycja rolet zewnętrznych sprawdzi się w nie tylko w domach jednorodzinnych, ale też w mieszkaniach, sklepach, punktach gastronomicznych i usługowych. Dlaczego? Rolety zewnętrzne w pierwszej kolejności chronią przez niekorzystnymi warunkami pogodowymi – przeciwdziałają nagrzewaniu pomieszczeń latem co pozwala utrzymać komfortową temperaturę w domu, zaś w sezonie jesienno–zimowym zapobiegają utracie ciepła, co w znaczny sposób obniża koszty ogrzewania.

Oprócz bariery termicznej rolety zewnętrzne stanowią również ochronę akustyczną. Jeśli zachodzi taka potrzeba – pozwalają na skuteczne zaciemnienie osłanianych pomieszczeń, co przydaje się np. w sypialni dziecka. Warto zauważyć, że rolety zewnętrzne oferujemy w szerokiej gamie kolorystycznej dzięki czemu będą się dobrze komponować z każdą fasadą budynku i pasować do każdego typu okien. W roletę można wbudować moskitierę co będzie chronić dom przed owadami gdy okna pozostaną otwarte na noc.

Rozwiązania materiałowe

Decydując się na rolety zewnętrzne należy pamiętać, że nie każdy materiał będzie u spełniać takie same funkcje – w przypadku rolet zewnętrznych najbardziej liczą się dwie możliwości - PVC lub aluminium. Czym się one różnią? Otóż rolety zewnętrzne z PVC są przede wszystkim osłoną szyby, a ich obecność musi być zaplanowana jeszcze na etapie projektowania budynku. Są lżejsze od aluminiowych, toteż łatwiej je podnieść, ale nie tylko użytkownikowi, lecz i włamywaczom. Działają cicho, ale źle znoszą światło i wysokie temperatury – w konsekwencji szybko wyblakną, zaś w przypadku nagrzania części pancerza ulegną rozszerzeniu, co sprzyja awariom. Z kolei rolety aluminiowe to przede wszystkim niewielka masa w stosunku do wysokiej wytrzymałości, spora odporność na rdzewienie, dobra izolacja cieplna i akustyczna Rolety aluminiowe trudniej jest zniszczyć, a ewentualne włamanie zabiera więcej czasu i generuje większy hałas. W przypadku wahania przed decyzją zakupu służymy fachową radą z zapewnieniem, że oferowane przez nas rolety zewnętrzne powstają w najnowocześniejszym procesie technologicznym, co gwarantuje ich trwałość na wiele lat.

Rolety zewnętrzne w planach

Część naszych Klientów kontaktuje się z nami zanim jeszcze budowa ich domów zostanie ukończona. Powodem tego jest fakt, że instalacje niektórych typów rolet najlepiej zaplanować już w fazie projektowej danego obiektu. Tylko wtedy bowiem można zadbać o specjalny kształt nadproża, w którym znajdzie się skrzynka rolety. Jak można się domyślić, propozycja dotyczy produktu „na wymiar”, objętego wieloletnią gwarancją. Przy okazji, rolety zaplanowane w projekcie architektonicznym łatwiej obudować i ocieplić, co eliminuje straty cieplne przez tzw. mostki termiczne. Roletę w takich wypadkach montuje się razem z oknem. Oferowane przez nas rozwiązania techniczne umożliwiają zastosowanie rolet nadokiennych również w oknach przesuwnych – zarówno HST, jak i PSK.

System inteligentnego domu a rolety zewnętrzne

Jeśli chodzi o sterowanie, do standardu należą rolety automatyczne. Nowoczesna automatyka sterowania zapewnia wygodę, jest energooszczędna i poprawia skuteczność w dziedzinie ochrony antywłamaniowej. Silniki rolet znajdują się wewnątrz stalowego wału nawojowego wewnątrz skrzynki, na który pancerz rolety jest zwijany podczas jej podnoszenia. W różnych typach rolet napędy mogą różnić się mocą, zależy to od wymiarów i ciężaru rolety oraz ustawienia położeń krańcowych rolety, czyli miejsc w których krawędź pancerza zatrzymuje się kiedy roleta jest w pełni podniesiona lub opuszczona. Mając możliwość wyboru silnika warto sprawdzić, czy mają one mechanizmy detekcji, dzięki którym roleta zatrzyma się w momencie wykrycia większego oporu. Detektory chronią w ten sposób rolety przed uszkodzeniem do którego może dojść na przykład w przypadku przymarznięcia pancerza.

Różne sytuacje – różne typy rolet

W sytuacji, gdy dom jest ukończony najlepiej będzie zamontować rolety elewacyjne, których pancerz zwija się do skrzynki umocowanej nad wnęką okienną. To najbardziej uniwersalny system, który znajduje zastosowanie w różnych obiektach, również sklepach i restauracjach. Obudowę rolety można dopasować do elewacji, dzięki czemu może ona pełnić rolę dekoracyjną.

Rolety zewnętrzne jako ochrona

Rolety zewnętrzne bywają stosowane jako ochrona prywatności, stanowią również konkretną przeszkodę dla potencjalnych włamywaczy. Tę funkcję rolet można z powodzeniem usprawnić, posłużą temu solidne okucia okienne oraz specjalne pakiety szybowe w oknach. Całość można podłączyć do systemu alarmowego, który dzięki integracji ze sterowaniem rolet może imitować obecność mieszkańców w chwilach, gdy dom jest pusty.

Rolety zewnętrzne, aluminiowe i PCV

Skontaktuj się z nami

FORTE SZCZECIN

Krzysztof Święcki

Formularz kontaktowy: